Demokratska Crna Gora saopštila je da predsjednik države Jakov Milatović nema granica u napadanju, podmetanju i blaćenju onih koji su mu "omogućili da bude tu gdje jeste".
Kažu i da nije istinita tvrdnja Milatovića da je ta partija dogovarala sa ujakom premijera Milojka Spajića ko će biti direktor policije.
Rekli su i da je Milatović "u svemu preuzeo manire" svog prethodnika Mila Đukanovića i da će javnost uskoro saznati da li je neko imitirao Đukanovića "tražeći da ga čuvaju protivsnajperske jedinice i ronilačke ekipe dok je ljetovao u Budvi, a pritom je lice koje se nije zamjerilo ni Milu Đukanoviću, ni njegovim generalima, a kamoli nekoj organizovanoj kriminalnoj grupi".
"Suzdržali smo se i odćutali mnoge nastupe gospodina Milatovića u prethodnim mjesecima, sa kojima se duboko nijesmo slagali ili koji su bili direktni atak na nas, misleci da će se oteti predsjednik koji se očigledno u sve se razumije, zaustaviti. Očekivali smo da će konačno shvatiti da je narod koji je doveo do političkih promjena 30. avgusta ogorčen na njegove političke poteze prethodnih mjeseci. Međutim, prisjetivši se da ga je u prvoj godini mandata napuštilo više savjetnika nego sve druge funkcionere zajedno za deset godina, sagledavajući nivo ega, sujete, nadmenosti i ambicije, zapravo je jasno bilo da tu pomoći nema. Da je nikad brži pad povjerenja jednom političaru nezaustavljiv", saopštile su Demokrate.
Kažu da ni oni, ni građani koji su glasali za promjene ne prepoznaju Milatovića i da se pitaju da li je to "onaj isti čovjek kog smo iskreno podržali u drugom krugu predsjedničkih izbora".
"Međutim, to je bila naša dužnost da se završi sa erom Đukanovića, jer to je bio naš san za koji smo se borili godinama i decenijama, za razliku od njega kome se nije glas mogao čuti za vrijeme teške opozicione borbe, a sada se predstavlja kao da je u najmanju ruku bio u prvim redovima. Prosto sve to bilo, da čovjek ima granica u napadanju, podmetanju i blaćenju onih koji su mu omogućili da bude tu gdje jeste. Tako da mu je istina da su Demokrate dogovarale sa ujakom Milojka Spajića direktora policije ista kao ona o nabavci patrolnih brodova, povećanju PDV-a sa 21 na 30 posto, prodaji Elektroprivrede, stajanju ruke pravde i mnogim drugim. Između ostalog i sam raniji ishod izbora v.d. direktora policije, ako se dodatno prisjetimo predloga i postupanja ministra Šaranovića, govori u prilog tome koliko tu ima logike i istine. Ko je i šta dogovarao sa ujacima i tetkama je pitanje za predsjednika Crne Gore koji nedavno izjavi da mu je malo vlasti, pa hoće da bude i predsjednik Crne Gore i predsjednik Vlade i gradonačelnik Podgorice i ministar finansija i ministar odbrane i ministar unutrašnjih poslova. A, to se nažalost zove autokratija koju smo pobijedili 30. avgusta", dodaje se u saopštenju.
Demokrate su ocijenile da Milatović danas i posljednjih mjeseci napada gotovo sve političke subjekte koji su mu svojom podrškom omogućili da bude predsjednik, a da afirmiše stavove, vrijednosti i politike "onih koje smo pobijedili".
"Gospodin Milatović ruši sa DPS-om vlast u Podgorici i otvoreno kaže da mu je to put za rušenje državne vlasti koja je nikad stabilnija i koja postiže istorijske rezultate na polju vladavine prava, ekonomsko socijalne politike i evropskih integracija", dodaju.
Smatraju i da predsjednik države "sve radi, samo ne ono što mu piše u Ustavu".
"Na svakom koraku sapliće, podmeće, opstruira. Kritikuje ministra Šaranovića zbog toga sto ćirilica ima ustavnu jednakost sa latinicom na policijskim vozilima, vraća krucijalne zakone za reformu i snaženje bezbjednosnog sektora baveći se dječijim opstrukcijama koje naravno rješavamo vrlo brzo, a vidjeli ste da vrlo žustro i agilno brani kadrovski izbor Mila Đukanovića za načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore. To i ne čudi, jer je u svemu preuzeo manire svog prethodnika, pa će crnogorska javnost uskoro saznati da li je neko imitirao Mila Đukanovića tražeći da ga čuvaju protivsnajperske jedinice i ronilačke ekipe dok je ljetovao u Budvi, a pritom je lice koje se nije zamjerilo ni Milu Đukanoviću, ni njegovim generalima, a kamoli nekoj organizovanoj kriminalnoj grupi. I to sve u trenucima kada policiji fali više od 1.500 policajaca i kada se službe bezbjednosti do iznemoglosti bore protiv organizovanog kriminala i korupcije", zaključuje se u saopštenju.
Bonus video: