Samo dva mjeseca nakon pokretanja, ChatGPT koji može "pisati" članke, eseje, šale, pa čak i poeziju, postao je aplikacija, odnosno program koji ima najbrže rastuću mrežu korisnika u istoriji.
Popularni chatbot imao je 100 miliona aktivnih korisnika u januaru, pokazuju podaci studije UBS sa podacima kompanije za analitiku Simiarweb.
U prosjeku 13 miliona pojedinačnih posjetitelja dnevno je koristilo ChatGPT u januaru, što je više nego duplo u odnosu na mjesec ranije.
TikToku je trebalo devet mjeseci da dođe do 100 miliona korisnika, a Instagramu dvije i po godine, navode podaci Sensor Towera.
Privatna kompanija OpenAI koju podržava Microsoft, u novembru prošle godine stavila je chatbot besplatno na raspolaganje javnosti. Kompanija je drugog februara najavila mjesečnu pretplatu od 20 dolara, sad za sad samo za korisnike u SAD-u. Pružat će stabilniju i bržu uslugu, kao i priliku za korisnike da prvo isprobaju nove elemente aplikacije.
Dopstupnost ovog alata pokrenulo je niz pitanja o omogućavanju nefer postupanja u akademskom svijetu, kao i mogućnosti dezinformacija.
Šef unutrašnjeg tržišta Evropske unije Teri Breton rekao je da će nova pravila o vještačkoj inteligenciji imati za cilj da riješe zabrinutost oko ChatGPT rizika i osigurati da Evropljani mogu vjerovati tehnologiji vještačke inteligencije.
Breton je rekao da rizici koje donosi ChatGPT naglašavaju hitnu potrebu za pravilima oko vještačke inteligencije koje je predložio prošle godine u pokušaju postavljanja globalnog standarda za tehnologiju koju predvode Kina i Sjedinjene Države i koja se koristi u pametnim telefonima, samovozećim automobilima, online kupovini i fabrikama.
Bonus video: