Alkaras nastavlja pohod na novu titulu na Vimbldonu, u četvrtfinale se plasirao i Siner

Španac nakon četiri seta pobijedio Iga Umbera - 6:3, 6:4, 1:6, 7:5. Siner bolji od Šeltona - 6:2, 6:4, 7:6

14840 pregleda 4 komentar(a)
Karlos Alkaras, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.07.2024. 20:33h

Španski teniser, Karlos Alkaras savladao je danas Francuza, Iga Umbera i plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

Aktuelni šampion je slavio nakon četiri seta - 6:3, 6:4, 1:6, 7:5.

Alkaras je u petom gemu prvog seta napravio brejk, poveo 3:2, a onda do kraja tog dijela igre još jednom oduzeo servis rivalu.

Mladom Špancu je u drugom setu dovoljan bio jedan brejk, a do njega je stigao u desetom gemu, kada je i došao do vođstva od 2:0.

U trećem setu je uslijedio pad u igri Alkarasa, što je Umber iskoristio, igrao dobro u tom dijelu igre, pa je smanjio na 2:1 u setovima.

Ipak, Alkaras je posao oko prolaska u narednu fazu završio u četvrtom setu, koji je odlučen u 11. gemu kada je Španac napravio još jedan brejk, za plasman među osam najboljih.

Alkaras će u narednom kolu igrati sa pobjednikom meča u kojem se sastaju Bautista-Agut i Pol.

A u četvrtfinale se plasirao i najbolji teniser svijeta, Janik Siner, koji je nakon tri seta savladao Bena Šeltona - 6:2, 6:4, 7:6.

Siner je prvi set lako riješio u svoju korist i do vođstva stigao nakon što je vezao četiri gema.

U drugom setu Italijanu je bio dovoljan jedan brejk, do kojeg je stigao na startu seta.

U trećem setu je bilo uzbudljivo - Šelton je vodio 4:1, a Siner uspio da izjednači (4:4). Potom je set otišao u taj-brejk u kojem je Šelton propustio tri set lopte, a Siner iskoristio drugu meč loptu i plasirao se u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Medvedeva.

Medvedevu je bugarski teniser, Grigir Dimitrov predao meč zbog povrede.