Između milijardi na računu, pa i životnih poziva poput predsjedničkog i mlade osobe stoji obrazovanje.
Za one takvih ambicija evo i liste najboljih univerzitata:
10. Kembridž je jedini univerzitet sa starog kontinenta, tačnije jedini ne-američki, s tradicijom obrazovanja milijardera. Koliko se zna, na Kembridžu je diplomiralo 11 milijardera i kada se sumira njihovo bogatstvo, ono iznosi oko 48 milijardi dolara. Univerzitet postoji od 1209. godine.
9. Jejl je dao 13 milijardera i svi zajedno su za sada zaradili 77 milijardi dolara. Jejl se nalazi u američkom gradu Nju Hejven, u saveznoj državi Konektikat, i postoji od 1701. godine što ga čini trećim najstarijim univerzitetom u Americi.
8. Univerzitet Južna Kalifornija od svih američkih univerziteta ima najviše stranih studenata i do sada je obrazovao 14 milijardera (zajedno su zaradili 32 milijarde). Ovo je visoka "škola iz snova", a razlog je Los Anđeles, elitni dio Amerike. SCU ima i najbogatiju sportsku istoriju – njegovi studenti su donijeli 287 olimpijskih medalja.
7. Kornel univerzitet je njujorška škola koja postoji 150 godina, obrazovala je 14 milijardera i 41 nobelovaca.
6. Masečusets institut tehnologije može se pohvaliti s 15 milijardera i njihovom imovinom u vrijednosti od 114 milijardi dolara kao i sa 78 svršenih studenata koji su odlikovani Nobelovom nagradom.
5. Kolumbija se ponosi s 15 miljardera i tri američka predsjednika
4. Univerzitet Njujork je privatni univerzitet. Njegovi studenti su nagrađeni Nobelom, njih 36, a i zaradili su milijarde, njih 17.
3. Univerzitet Stenford je poznat po preduzetničkom duhu. Nalazi se u Kaliforniji i na njemu je diplomiralo 27 budućih milijardera.
2. Pensilvanija se ponosi sa 28 milijardera i njihovim bogatstvom od 112 milijardi dolara. Bendžamin Frenklin je osnivao ovu školu davne 1740. godine.
1. Harvard je prestižan između ostalog i zbog svojih milijardera – njih 52 ovde su diplomirali i zajedno zaradili 205 milijardi dolara. U biografiji stoji i osam američkih predsjednika i 75 nobelovaca.
Bonus video: