Žalba na presudu za Planinku

Iz tivatske kompanije kažu da je ranije presuda bila u njihovu korist, kao i da će tražiti odštetu u slučaju gubitka hotela
100 pregleda 0 komentar(a)
Hotel Planinka, Foto: Obrad Pješivac
Hotel Planinka, Foto: Obrad Pješivac
Ažurirano: 27.04.2016. 14:26h

Hotelsko-turističko preduzeće Primorje iz Tivta najavilo je da će podnijeti žalbu na prvostepenu presudu Privrednog suda kojem se raskida ugovor o kupovini hotela Planinka na Žabljaku.

“HTP Primorje će naravno uložiti žalbu na presudu, a razlozi za istu žalbu će biti u njoj navedeni. Naša praksa je da ne komentarišemo sudske postupke koji su u toku, pa tako nijesmo komentarisali ni prethodnu prvostepenu presudu donesenu u našu korist”, navedeno je u odgovoru Primorja na pitanje “Vijesti” da li će se žaliti i da li će tražiti povraćaj uloženog novca ukoliko na kraju ugovor bude pravosnažno raskinut.

Iz ove kompanije su naveli da ne smatraju da će Ugovor o kupovini hotela Planinka u konačnom biti raskinut.

“U slučaju da do toga dođe naravno da ćemo tražiti povraćaj kupoprodajne cijene, kao i sve izdatke koje smo imali po osnovu te kupovine. Takođe ćemo, nažalost, u tom slučaju biti prinuđeni da raskinemo ugovore o radu svih zaposlenih u hotelu Planinka, jer su zaposleni u kompaniji po osnovu preuzimanja tog hotela”, naveli su iz HTP Primorja.

HTP Primorje je ovaj hotel kupio u februaru 2006. godine za dva miliona eura od Ski-centra Durmitor u stečaju. Privredni sud je u presudi naveo da se kupac, konzorcijum HLT fond i HTP Primorje obavezao da će u hotel Planinku investirati 8,78 miliona eura i da će renoviranje početi šest mjeseci nakon zaključenja ugovora a završiti najkasnije u roku od tri godine.

„Tuženi su blagovremeno platili kupoprodajnu cijenu, ali nijesu ispoštovali ostale odredbe ugovora, jer nijesu realizovali investiciona ulaganja koja je trebalo da omoguće uspostavljanje visokih hotelskih standarda za te hotele“, navodi se u presudi koju je objavila agencija Mina biznis.

IZ HTP Primorja su tokom suđenja naveli da je tužbeni zahtjev u cjelosti neosnovan, jer ugovor može da se raskine samo ako su povrijeđeni njegovi bitni elementi, pri čemu to nije investiciono ulaganje. Tvrdili su i da Vlada nije oformila komisiju o praćenju investicionog ulaganja, što je bila obavezna ugovorom, kao i da ne postoji krivica na njihovoj strani u vezi sa neulaganjem jer nijesu mogli dobiti građevinsku dozvolu za rekonstrukciju.

U presudi se navodi da je Primorje uplatilo kupoprodajnu cijenu u cjelosti, kao i da se obratio dopisom 2007. godine Opštini Žabljak sa inicijativom za pristupanje izradi DUP-a, kao i da nijesu stvorene planske pretpostavke za izgradnju novog hotela i pratećih sadržaja.

Bonus video: