Inspektori su prošle sedmice, u pojačanom inspekcijskom nadzoru u svim primorskim opštinama, obavili oko 1,38 hiljada kontrola u kojima je utvrđeno 713 nepravilnosti.
Za otklanjanje utvrđenih nepravilnosti u 280 slučajeva izrečena je mjera ukazivanja subjektima nadzora. U 214 slučajeva donijeto je rješenje o otklanjanju nepravilnosti, a u 80 slučajeva rješenje o zabrani rada.
Utvrđene nepravilnosti uglavnom su se odnosille na neposjedovanje ili nepotpune deklaracije na namirnicama, neizdavanje računa, neisticanje obavještenja o pravu potrošača na reklamaciju i nepropisano vođenje evidencije o nabavci i prodaji robe i pružanju trgovinskih usluga, sanitarno-higijenske nedostatke u većim objektima. Nepravilnosti su se odnosile i na neposjedovanje sanitarnih knjižica subjekata u poslovanju sa hranom, robu sa isteklim rokom trajanja i postavljanje privremenih objekata bez prethodno pribavljenog odobrenja – rješenja od Morskog dobra.
„U prethodnom periodu aktivnosti su bile usmjerene na nadzor objekata privremenog karaktera u zoni morskog dobra, kao i izdavanje fiskalnih računa, utvrđivanje porijekla robe, zapošljavanje i dr, na nadzor kupališta u pogledu ispunjenosti minimalno-tehničkih uslova, spasilačke službe, postavljanja uređaja i opreme, izdavanja fiskalnih računa za usluge plažnog mobilijara, oslobođenog dijela kupališta, kao i na nadzor pružanja usluga raftinga na Tari“, navedeno je u saopštenju Uprave za inspekcijske poslove.
U pomenutom periodu, odnosno od 23. do 30. jula, Uprava za inspekcijske posove sprovodila je zajedničke aktivnosti sa Komunalnom policijom i Upravom policije.
U narednom periodu, kako je najavljeno, inspekcijski nadzor će biti usmjeren na šetališta u cilju suzbijanja pojave sive ekonomije.
Kontrolisaće se pripremanje i usluživanje hrane u privremenim ugostiteljskim objektima, trgovinski objekti, plaže i plažni barovi.
Bonus video: