EURO 2024: Njemačka „izaziva” Španiju, Švajcarska u velikom stilu eliminisala aktuelnog šampiona

„Manštaft” i „sajdžije” prvi četvrtfinalisti Evropskog prvenstva

88180 pregleda 13 komentar(a)
Ažurirano: 29.06.2024. 23:37h
Završeno
23:19h

Njemačka je uradila domaći zadatak u Dortmundu i plasirala se u četvrtfinale Eura.

„Manštaft” je eliminisao Dansku pobjedom od 2:0 i sada sve miriše na veliki derbi u borbi za polufinale - protiv Španije u petak u Štutgartu.

Na potezu je „crvena furija” koja sjutra od 21 sat ima ulogu apsolutnog favorita u duelu sa Gruzijom.

Tim Julijana Nagelsmana je Dance savladao golovima Kaija Haverca iz penala u 53. i Džamala Musijale u 68. minut, ali daleko od toga da je bilo jednostavno.

Danskoj je, naime, manje od dva minuta prije pogotka Haverca poništen gol Joakima Andersena zbog minimalnog ofsajda, a potom je isti igrač skrivio jedanaesterac zbog igranja rukom.

Od tog momenta je viđena bolja Njemačka, pa je sve dileme otklonio Musijala rutinskom realizacijom. Bio je to njegov treći gol na Euru.

Ranije danas je Švajcarska nadigrala Italiju (2:0, golovi Rema Frojlera i Rubena Vargasa), pa su „azuri” predali krunu osvojenu prije tri godine.

Švajcarci u četvrtfinalu čekaju boljeg iz duela Engleske i Slovačke (nedjelja od 18 sati).

23:18h

Kraj utakmice - Njemačka je savladala Dansku 2:0 i plasirala se u četvrtfinale Eura.

23:17h

Haverc je mogao da donese 3:0 Njemcima, Šmajhel je odbranio još jedan zicer.

23:15h

Počela je sudijska nadoknada.

23:07h

Pet minuta do kraja regularnog dijela, Njemačka vodi 2:0 i kontroliše stvari na terenu.

22:52h

GOOOOL! Njemačka je na komotnih 2:0 poslije rutinske realizacije Musijale u 68. minutu.

As Bajerna je postigao treći pogodak na Euru - Šmajhel nije imao šansi nakon što Andersen nije mogao da parira Musijali.

22:48h

Šansa za Dansku, ponovo je Nojer bio uspješniji od Hojlunda.

22:46h

Naglesman je napravio dvije izmjene u 70. minutu. U igri su fudbaleri Borusije - Džan i Filkrug, meč je gotov za Gindogana i Andriha.

22:41h

Velika šansa za Haverca za 2:0 u 59. minutu, šutirao je pored gola.

Njemci su ljuti na sudiju Olivera, jer je u toj akciji sapleten Sane, koji se nudio Havercu u gol šansi, ali engleski arbitar se na to nije obazirao.

Njemačka - Švajcarska
22:37h

GOOOOL! Njemačka vodi, siguran realizator penala je bio Haverc u 53. minutu.

Gotovo savršen jedanaesterac je šutirao napaadč Arsenala, Njemci imaju prednost u Dortmundu.

22:34h

Penal za Njemačku!

Kakva sekvenca za Andersena kojem je prvo poništen gol, a onda je skrivio penal zbog igranja rukom.

22:30h

Danskoj je poništen gol u 49. minutu!

Andersen je pogodio, ali je ranije bio ofsajd Dilejnija. Imali su sreće Njemci...

Danci ofsajd
22:27h

Počelo je drugo poluvrijeme u Dortmundu.

22:12h

Kraj prvog poluvremena koje je uz prekid zbog grmljavine i kiše u Dortmundu trajalo 70 minuta - nema golova u duelu Njemačke i Danske.

22:10h

Mogla je Danska do vođstva, ali je Nojer osujetio Hojlunda poslije kontranapada koji su sjajno odigrali Eriksen i Dilejni.

22:06h

Šloterbek je izgubio loptu u svom kaznenom prostoru, Hojlund je iz teške pozicije šutirao u spoljnji dio mreže.

22:01h

Kakva šansa za Njemačku u 37. minutu - Raum je centrirao, a Šmajhel refleksno odbranio šut glavom Haverca.

21:59h

Nakon dvadesetak minuta pauze je utakmica nastavljena.

21:59h

Igrači Njemačke i Danske su na terenu, to znači da bi meč trebalo da bude nastavljen u narednih desetak minuta.