BLOG EURO 2024: Španija ubjedljiva protiv Gruzije, Engleska preživjela Slovačku

Engleska nakon preokreta i produžetaka savladala Slovačku 2:1 i plasirala se u četvrtfinale, gdje će igrati sa Švajcarskom (subota, 18). U četvrtfinale se, takođe nakon preokreta, plasirala i Španija koja je savladala Gruziju - 4:1

76538 pregleda 16 komentar(a)
Ažurirano: 30.06.2024. 23:01h
Završeno
14:42h

EURO 2024 - OSMINA FINALA

Engleska - Slovačka 2:1 (nakon produžetaka)

Belingem 90+5, Kejn 91 - Šranc 25.

Španija - Gruzija 4:1

Rodri 39, Ruis 52, Vilijams 75, Olmo 83 - Le Norman autogol 18.

Izmjena: 22:44h
22:52h

Kraj utakmice - Španija je savladala Gruziju 4:1 i plasirala se u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Njemačke (petak, 18).

Gruzija je večeras prva povela, kada je Le Norman postigao autogol, ali je Španija napadala sve vrijeme, stvarala prilike, preokrenula i plasirala se u narednu rundu.

Strijelci za "furiju" su bili Rodri, Ruis, Vilijams i Olmo.

Ranije danas u četvrtfinale se plasirala i Engleska koja je nakon produžetaka pobijedila Slovačku - 2:1.

Slovaci su vodili golom Šranca od 25. minuta, ali je Belingem izjednačio u petom minutu sudijske nadoknade i meč uveo u produžetke.

Već u prvom minutu prvog produžetka, preokret je kompletirao Hari Kejn.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Švajcarske (subota, 18).

Sofa
Izmjena: 23:01h
22:42h

83. minut - gooool, još jedan pogodak Španije, ovog puta se upisao Olmo - 4:1.

Gruzija je izgubila loptu na svojoj polovini, Španija krenula u napad, a Olmo sa ivice kaznenog prostora plasirao loptu u mrežu.

22:36h

78. minut - Olmo je imao zicer, ali je Mamardašvili još jednom dobro reagovao.

22:33h

75. minut - gooool, Španija vodi 3:1, strijelac Vilijams.

Sve je počelo od kaznenog prostora Španije - Grimaldo je prekino akciju Gruzije, lopta je došla do Ruisa, koji je sjajnom asistencijom pronašao Vilijamsa - 3:1.

Španija je blizu četvrtfinala.

22:32h

74. minut - Španija je postigla gol, tačnije riječ je o autogolu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda u kojem se našao Jamal.

22:26h

68. minut - jedna od rijetkih prilika za Gruziju, šansu je imao Citaišvili, ali je lopta završila pored gola Simona.

22:21h

63. minut - nova prilika za Španiju, ovog puta za Jamala, nakon greške Kočorašvilija.

Fudbaler "furije" je bio neprecizan.

22:13h

55. minut - nastavlja Španija sa napadima, pokušao je i Morata, ali nema promjene rezultata.

22:09h

52. minut - goooool, preokret u Kelnu, Španija vodi 2:1, strijelac Ruis.

Morata je pokupio jednog loptu, lopta je došla na drugu stativu, gdje je bio Jamal, koji je centrirao, a Ruis preokrenuo.

euro
22:09h

51. minut - Jamal je šutirao iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, još jedna dobra intervencija Mamardašvilija

22:06h

48. minut - Kvarachelija je pokušao sa centra da iznenadi Simona. Fudbaler Napolija je vidio da je golman Španije izašao sa gola, šutirao je, ali je lopta završila pored gola.

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme u Kelnu. Odmah je Španija pokušala, šutirao je Ruis, lopta je otišla pored gola.

21:48h

Kraj prvog poluvremena - Španija - Gruzija 1:1.

21:39h

39. minut - Španija se vratila u igru, Rodri je postigao gol i izjednačio - 1:1.

Dugo je trajao napad Španije, na kraju je Vilijams asistirao, a Rodri sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu.

euro
21:38h

38. minut - još jedna sjajna intervencija Mamardašvilija, ovog puta nakon šuta Vilijamsa

21:35h

35. minut - šutirao je Kukurelja, Mamardašvili je još jednom odlično intervenisao.

21:27h

27. minut - Pedri je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta odlazi pored gola.

21:22h

22. minut - novi šut Španaca u okvir gola, šutirao je Ruis, a Mamardašvili opet odbranio.

euro
Izmjena: 21:27h
21:18h

18. minut - gooooool! Vodi Gruzija 1:0, Španija je kažnjena za neke promašaje.

Kvarachelija je prevario Karvahala, dodao do Mikautadzea, koji je loptu prebacio na drugu stranu do Kakabadzea. Uslijedio je centaršut Kakabadzea, a Le Norman je postigao autogol.

Španija je napadala sve vrijeme, vršila pritisak, a Gruzija povela iz prve prilike.

euro
Izmjena: 22:32h
21:16h

16. minut - centaršut Jamala, šut Laporta glavom, lopta odlazi pored gola.