Jedinstvo savladalo Sutjesku, Bokelj produbio krizu Otranta, bez golova u Beranama

Deveto kolo u nedjelju zatvaraju Mornar i Petrovac

11193 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 28.09.2024. 18:11h

Sutjeska je u Bijelo Polje otputovala nakon dvije vezane pobjede pod vođstvom novog trenera Milije Savovića, ali u duelu sa Jedinstvo Francom je morala da se pomiri s drugim porazom u sezoni.

Bjelopoljci su slavili 2:0, oba gola su postigli u drugom poluvremenu, pogotovo će se pamtiti onaj koji je djelo Žarka Koraća.

Najbolji strijelac u istoriji crnogorske lige je pogodio u 57. minutu iz slobodnog udarca - uradio je to udarcem sa dvadesetak metara s desne strane kada je pogodio dalji ugao gola koji je čuvao Vladan Giljen.

Nije se Jedinstvo zadovoljavalo minimalnom prednošću, a tačku na trijumf je stavilo u 79.

Rezervista Petar Bogdanović je dobio loptu na četrdesetak metara od svog gola i krenuo u solo prodor - prošao je pored dva igrača Nikšićana, a onda sa dvadesetak metara, uz lošu reakciju golmana Giljena, postavio konačan rezultat.

Jedinstvo je tako stiglo do trećeg trijumfa u sezoni, ali i prvog nakon četiri utakmice u kojima je osvojilo samo bod...

Uzbudljivo je bilo u duelu Otrant Olimpika i Bokelj SBBeta koji je odigran u Petrovcu.

Radovali su se gosti (2:1), pa sastav Dejana Vukićevića nije mogao do pobjede ni u šestom meču u nizu.

Bogdan Rašo je u 25. minutu pogodio za prednost Kotorana, a onda je u 76. izjednačio Balša Mrvaljević iz slobodnog udarca uz pomoć živog zida protivnika.

Mirisalo je na remi, ali je u 92. Bokelj dobio penal poslije faula Balše Banovića nad Vasilijem Čavorom u petercu Ulcinjana - siguran sa bijele tačke u 95. bio je Dejan Pepić.

Golova nije bilo u Beranam u duelu Jezera i Arsenala.

Deveto kolo 1. CFL je počelo u petak pobjedom Budućnosti u derbiju protiv Dečić AdmiralBeta (2:0), a završava se u nedjelju - u 20 sati u Baru igraju Mornar i Petrovac.

JEDINSTVO FRANCA - SUTJESKA 2:0