Bilo je potrebno dosta vremena Park Hju-suk, udovici koja je izgubila svog muža zbog "grawose" - Korejska riječ za smrt nastalu od prekomjernog posla, da nađe zajedničku sliku nje i njenog muža.
Konačno nalazi jednu, njen muž u u radnoj odjeći, bijelo odijelo za dekontaminaciju i dio za glavu.
Čej So-hong je radio kao dostavljač hrane specijalizovan za jangjorim, popularno Korejsko jelo od govedine kuvane u soja sosu.
Tokom radnih dana, putovao bi do fabrika kompanije i nadgledao proizvodnju.
Subotom bi išao u kancelariju da završi papirologiju.
Čak i kad bi došao kući njegov posao joŠ ne bi bio gotov.
Često bi provodio poslijepodne popunjavajući naloge koje bi dobijao pozivima zaposlenih u fabrici.
"Kada je prvi put došao u kompaniju 2015, ona je imala oko 30 zaposlenih. Do vremena kada je on umro, kompanija je narasla na 80 zaposlenih, a njegove obaveze postajale sve veće", prenosi CNN.
Park se na kraju trudila da nađe sliku svog muža bez radnog odijela, bezuspješno.
Kako je kompanija uzimala sve više poslova, Čej je preuzimao sve više i više obaveza na sebe, do te mjere da, kada bi došao kući, bio bi toliko iscrpljen da je skoro svo slobodno vrijeme provodio spavajući.
Čej je umro oko 7 ujutru u subotu avgusta 2017. godine.
Ujutru, dok se pripremao za posao, požalio se na umor koji osjeća ali njegova žena Park je to pripisala njegovom stalnom umoru.
"Trebala sam vidjeti znake da on nije dobro", rekla je ona. "Taj dan nije došao kući".
Čejeve kolege zatekle su ga mrtvog na podu njegove kancelarije.
Tačan uzrok smrti nikad nije određen.
Bio je jedan od stotine osoba koje su 2017. godine umrle od "previše rada", prema vladinim podacima.
Južnokorejci rade više sati na nedeljnom nivou od svih, samo ne od jedne zemlje, i 50 odsto više nego što se radi u čuvenoj industrijskoj Njemačkoj.
U julu, vlada je dala legislativu da se smanji broj maksimalnih radnih sati sa nevjeovatnih 68 u nedjelji na 40, sa 12 sati prekovremenog.
"Njavažnija stvar je što će to biti fundamentalno rješenje da zaštitimo živote ljudi tako što ćemo smanjiti broj smrti nastalih prevelikim radom, industrijskim nesrećama i nesrećama koje uključuju vozače koji preumorni zaspu za volanom", rekao je predsjednik Mun Džae In.
Bonus video: