Turska - Gruzija 3:1 i Portugal - Češka 2:1 u mečevima prvog kola grupe F

21 h

Portugal - Češka 2:1

Hranač (autogol) 69, Konseisao 90+2. - Provod 63.

22:56h

Kraj utakmice u Lajpcigu - Portugal je u finišu preokrenuo protiv Češke, slavio 2:1 i pozicionirao se na 2. mjesto grupe F nakon prvog kola.

22:53h

Gol Portugalaca za pobjedu pogledajte OVDJE.

22:50h

Preokret Portugalaca u drugom minutu sudijskog dodatka, nakon akcije rezervista - prodor i centaršut Pedra Neta, loša reakcija odbrane Češke i realizacija 21-godišnjeg napadača Porta Fransiska Konseisaa (2:1).

22:45h

Žota je pogodio mrežu, ali je Ronaldo prije toga bio u ofsajdu - VAR je poništio gol Portugalaca.

Ofsajd
22:43h

Lijepa scena sa stadiona u Lajpcigu. Finiš meča Portugal - Češka (1:1).

22:28h

Šest minuta je trebalo Portugalcima da izjednače - gužva u šesnaestercu, lopta je pogodila Čeha Robina Hranača i odbila se u mrežu - 1:1, 69. minut.

Pogledajte OVDJE.

22:20h

Vodi Češka, gotovo niotkuda - Provod je sa 20 metara sjajno pogodio od stative.

22:09h

Počelo je drugo poluvrijeme na "Red Bul areni".

21:48h

Poluvrijeme u Lapcigu, nema golova: Portugal - Češka 0:0.

21:33h

Ronaldo, na ivici ofsajda, propušta prvu veliku šansu na meču u 32. minutu.

21:14h

Rekord je upisao i Kristijano Ronaldo - prvi igrač koji je nastupio na šest evropskih prvenstava.

21:12h

Četrdesetjedna godina i 113 dana - Portugalac Pepe je najstariji igrač koji je ikada zaigrao na Evropskom prvenstvu.

21:06h

Počeo je okršaj Portugala i Češke u Lajpcigu.

20:01h

Kraj sjajnog meča - Gruzija je dala sve što je imala, ali Turska je majstorijama upisala prva tri boda na Euru (3:1).

19:55h

97. minut: GOOOOL, Akturkoglu je stavio tačku na meč udarcem na prazan gol, nakon što je i golmam Mamardašvili otišao u napad.

19:54h

96. minut: Ludnica u šesnaestrcu Turske, nestvarno je šta je sve preživjela Montelina ekipa, ali ostaje 2:1.

19:51h

93. minut: Kakva šansa za Gruziju da "zgrabi" bod - Kvarackelija je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio, ali je Kočorašvili šutirao pored gola.

19:45h

87. minut: Mogla je Turska sve da riješi - glavom je šutirao Jusuf Jazidži, ali je Mamardašvili majstorski odbranio.

19:28h

70. minut: Velika šansa za Gruziju - Kočorašvili se majstorski oslobodio defanzivaca Turske, ali je njegov šut zaustavila prečka.