Šou, pa povreda Adejemija, Inter iskoristio poklone Zvezde i rutinski slavio, ubjedljive pobjede Sitija i Barselone

U srijedu se sastaju: Đirona - Fejenord, Šahtjor - Atalanta, Aston Vila - Bajern Minhen, Benfika - Atletiko Madrid, Dinamo Zagreb - Monako, Lil - Real Madrid, Liverpul - Bolonja, Lajpcig - Juventus i Šturm - Klub Briž

Barselona - Jang Bojs 5:0

Levandovski 8, 51, Rafinja 34, Martines 37, Kamara autogol 81.

Bajer Leverkuzen - Milan 1:0

Bonifejs 51.

Borusija Dortmund - Seltik 7:1

Čan 8, Adejemi 11, 29, 42, Girasi 40, 66, Nmeča 79 - Maeda 9.

Inter - Crvena zvezda 4:0

Čalhanoglu 11, Arnautović 59, Martines 72, Taremi 81.

PSV - Sporting Lisabon 1:1

Shauten 15 - Braganca 84.

Slovan Bratislava - Mančester siti 0:4

Gundogan 8, Foden 15, Haland 58, Mekati 74.

Izmjena: 22:44h
22:50h

Prvo veče u 2. kolu Lige šampiona je obilježio Karim Adejemi - fudbaler Borusije Dortmund je za 31 minut u prvom poluvremenu postigao het-trik, a "milioneri" su na domaćem terenu deklasirali Seltik 7:1.

Nažalost, početkom drugog poluvremena Adejemi se povrijedio, pa je morao da izađe iz igre. A osim njega mrežu Seltika je dva puta tresao Girasi, a po jednom Čan i Nmeča. Strijelac za Seltik je bio Maeda.

Ubjedljivu pobjedu je zabilježio i Inter, koji je na "Đuzepe Meaci" savladao Crvenu zvezdu - 4:0.

"Neroazuri" su poveli preko Čalhanoglua, koji je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca, a onda su poslije grešaka Krunića i Spajića strijelci bili Arnautović i Martines, kojima je asistirao Taremi. Upravo je Taremi iz penala postavio konačan rezultat.

lš

Ubjedljivi su bili Barselona i Mančester siti. "Blaugrana" je bila bolja od Jang Bojsa (5:0), a strijelci su bili Levandovski (dva puta), Rafinja, Martines i Kamara koji je postigao autogol.

Kada je riječ o Sitiju, šampion Engleske u je u Bratislavi četiri puta tresao mrežu Slovana - 4:0. "Građani" su poveli preko Gundogana, a nakon njega u listu strijelaca su se upisali Foden, Haland i Mekati.

lš

Arsenal je u Londonu savladao PSŽ 2:0, a oba gola je postigao u prvom dijelu kada su strijelci bili Haverc i Saka. Oba puta golman PSŽ-a Donaruma je morao bolje da interveniše.

Leverkuzen je golom Bonifejsa savladao Milan 1:0, dok je meč PSV-a i lisabonskog Sportinga završen neriješeno - 1:1.

PSV je poveo preko Shautena, izjednačio je Braganca.

Izmjena: 22:58h
22:43h

84. minut - Sporting je preko Bragance izjednačio protiv PSV-a - 1:1.

22:39h

81. minut - Barselona vodi 5:0 protiv Jang Bojsa, Kamara je postigao autogol, nakon centaršuta Baldea.

22:38h

81. minut - Taremi je zaokružio dobru utakmicu, nakon dvije asistencije je postigao i gol, iz penala, Inter vodi 4:0 protiv Zvezde.

22:37h

79. minut - Borusija se ne zaustavlja, vodi 7:1 protiv Seltika, strijelac Nmeča.

22:32h

74. minut - rezervista Mekati je postigao gol u Slovačkoj, Siti vodi 4:0 protiv Slovana.

22:29h

72. minut - upisao i Lautaro Martines, Inter vodi 3:0 protiv Crvene zvezde.

Spajić je pogriješio, ponovo je poklon iskoristio Taremi, koji je upisao drugu asistenciju, ovog puta za Lautara.

22:24h

66. minut - potop Seltika u Dortmundu, Borusija vodi 6:1.

Pogriješili su igrači Seltika, Girasi je došao do lopte, oslobodio se čuvara i zatresao mrežu.

22:18h

59. minut - Inter vodi 2:0 protiv Zvezde, gol je postigao Arnautović.

Krunić je pogriješio, poklon je iskoristio Taremi, koji je asistirao austrijskom reprezentativcu.

22:14h

58. minut - i Haland se upisao u Slovačkoj, Siti vodi 3:0.

Norveški golgeter je izašao sam ispred Takača, zaobišao ga i loptu proslijedio u mrežu.

lš
22:11h

51. minut - postignut je gol i u Leverkuzenu, Bajer vodi protiv Milana 1:0.

Virc se dobro kretao, dodao loptu do Frimponga, koji je šutirao, ali je njegov udarac odbranio Menjan.

Nakon odbrane golmana "rosnera" lopta se odbila do Bonifejsa, koji nije pogriješio.

22:09h

51. minut - prvi gol u drugom poluvremenu postiže Barselona.

"Blaugrana" vodi 4:0 protiv Jang Bojsa, a gol je postigao Robert Levandovski.

Rafinja je izveo korner, Martines proslijedio do Levandovskog koji je zatresao mrežu.

lš
22:05h

48. minut - nakon sjajnog porvog poluvremena Adejemi se povrijedio, pa je morao da izađe iz igre.

Umjesto njega je ušao Duranvil.

21:42h

42. minut - nevjerovatna noć u Dortmundu, nevjerovatani Adejemi!

Karim Adejemi je za pola sata postigao het-trik, "milioneri" vode 5:1 protiv Seltika.

Adejemi je ovog puta bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

lš
21:40h

40. minut - Dortmund postiže četvrti gol u 1. poluvremenu i vodi 4:1 protiv Seltika.

"Miloneri" su još jedan gol postigli iz penala, a strijealc je bio Girasi.

lš
21:38h

37. minut - Barselona je ubjedljiva, "balugrana" vodi 3:0 protiv Jang Bojsa.

Pedri je centrirao, Injigo Martines postigao gol glavom.

21:35h

35. minut - Arsenal igra sjajno i vodi 2:0 protiv PSŽ-a.

Ekipa iz Londona je postigla još jedan gol iz prekida - Saka je ubacio loptu, koju niko nije dirao, Donaruma je loše reagovao, pa je Arsenal stigao do 2:0.

21:34h

34. minut - poslije asistencije, Rafinja bilježi i gol, Barsa vodi 2:0 protiv Jang Bojsa.

Pedri je šutirao, ali je blokiran, lopta je došla do Rafinje koji je postigao šesti gol u sezoni.

21:29h

29. minut - još jedan fenomenalan gol ove večeri, ovog puta u režiji Adejemija.

Borusija je dobila korner, lopta je odbijena samo do fudbalera "milionera", koji je snažno šutirao i savladao Šmajhela.

Dortmund vodi protiv Seltika 3:1.

21:20h

20. minut - zanimiljiv meč igraju Arsenal i PSŽ, a u Londonu su do vođstva stigli domaći - 1:0.

Trosar je centrirao, a Haverc dobro reagovao ispred Donarume i glavom postigao gol.