BLOG EURO 2024 Euro je dobio najljepšu priču, Gruzija odletjela u istoriju; Češka herojski pala, Turska ide dalje

Debitant pobjedom nad Portugalom obezbijedio nokaut fazu, Turska "slomila" desetoricu Čeha - osminu finala posljednjeg dana obezbijedili Belgija, Rumunija i Slovačka

82497 pregleda 29 reakcija 28 komentar(a)

22:58h

Kakav posljednji dan i kakva priča heroja iz Gruzije - Hviča Kvarackelija i drugovi su najveća senzacija, debitant je odletio u osminu finala...

Sa njima večeras su nokaut fazu obezbijedili Turska, Belgija, Rumunija i Slovačka.

Slijede dva dana odmora u Njemačkoj, pa završne bitke od subote.

Izmjena: 23:04h
22:56h

Završen je meč i u Hamburgu - Turska ide dalje, Češka nije izdražala sa desetoricom (2:1).

22:53h

Kraaaaaj - Gruzija je ispisala istoriju.

22:53h

94. minut: GOOOOOL, Turska ide dalje... Dženk Tosun je stavio tačnu na grupu F.

22:52h

93. minut: Imao je Portugal veliku šansu preko Žote, ali ovo je noć Gruzije.

22:50h

90. minut: Sudijska nadoknada u Gelzenkirhenu je četiri minuta, a u Hamburgu šest.

22:41h

80. minut: Češka je sa desetoricom bolja i opasnija od Turske u posljednjih petnaestak minuta.

22:34h

Meč sa pamćenje igra Hviča Kvarackelija - maestro Napolija neuhvatljiv je za igrače Portugala.

22:26h

66. minut: GOOOOL - kakav karakter Češke, Tomaš Souček je nakon gužve u kaznenom prostoru zakucao loptu u mrežu (1:1). Česima treba pobjeda, mogu li i do nje sa igračem manje?

dede
22:24h

64. minut: Ne predaju se se Česi, ekipa Ivana Hašeka je imala veliku šansu - glavom je šutirao Krejči, ali je odbranio Gunok.

22:16h

57. minut: GOOOOL... Žorž Mikautadze ne griješi sa bijele tačne, njegov treći gol na šampionatu, drugi sa penala. Gruzija vodi 2:0 protiv Portugala, Gruzija sanja senzaciju, istoriju...

dked
22:14h

55. minut: Da li se sprema čudo - Gruzija je dobila penal. Antonio Silva je faulirao Luku Lokošvilija.

22:11h

51. minut: GOOOOOL - nije izdržala Češka sa desetoricom. Turska vodi golom kapitena Hakana Čalhanoglua.

22:09h

49. minut: Veliki šansu je imala Gruzija - Kvarackelija je nakon lijepe akcije njegobih saigrača slabo zahvatio loptu, pa je Diogo Košta lagano odbranio.

22:04h

Kreće posljednjih 45 minuta grupne faze...

21:57h

Iako je ostalo još samo po 45 minuta na dva meča do kraja grupne faze poznata su samo tri para osmine finala: Njemačka - Danska, Italija - Švajcarska i Francuska - Belgija.

Sve ostalo zavisi od ishoda utakmica u Gelzenkirhenu i Hamburgu.

21:49h

Završena su prva poluvremena u Gelzenkirhenu i Hamburgu - debitant Gruzija ima rezultat iz snova protiv Portugala, dok Češka sa desetoricom mora do pobjede protiv Turske.

21:45h

45. minut: Mogla je Češka do vođstva i sa igračem manje - nakon kontre David Jurasek je šutirao iz idealne pozicije, ali je odbranio Mert Gunok.

21:41h

Belgija je ranije danas remijem protiv Ukrajine prošla u osminu finala, ali je izgubila prvo mjesto, pa će u nokaut fazi igrati protiv Francuske.

Nakon meča desio se zanimljiv detalj kada je kapiten Kevin de Brujne pozvao drugove iz repezentacije da pozdrave navijače, ali zvižduci nezadovoljnih "tifoza" Belgije su bili toliko jaki da je as Mančester sitija odustao i pokazao je saigračima da napuste teren.