Prioriteti komisije za praćenje istraga o napadima na novinare ostaju isti - i dalje će se baviti najtežim i najozbiljnijim slučajevima napada na medijske poslenike i njihovu imovinu, onima kojima u skorijoj budućnosti prijeti zastara, ali i novoformiranim predmetima...
To piše u Izvještaju o radu Komisije za praćenje postupanja nadležnih organa u istragama slučajeva prijetnji i nasilja nad novinarima, ubistava novinara i napada na imovinu medija za period od 4. oktobra 2021. do 10. februara 2022. godine, a koji je danas usvojila Vlada.
"U Izvještaju se navodi da je Komisija usvojila plan rada do kraja 2022. godine gdje su prioriteti ostali nepromijenjeni - najteži i najozbiljniji slučajevi napada na novinare i njihovu imovinu, oni kojima u skorijoj budućnosti prijeti zastara, a koji su bili predmet rada prethodnih saziva Komisije, kao i novoformirani predmeti u vezi napada na predstavnike medija. U izvještajnom periodu, Komisija je razmotrila 12 slučajeva napada ili prijetnji novinarima na štetu 17 novinara i dva napada na imovinu na štetu jednog novinara i jednog medija. Nadležni organi u dva slučaja, prema dostupnoj dokumentaciji, su u potpunosti sproveli sve potrebne mjere i radnje na rasvjetljavanju napada na novinare. U nekoliko slučajeva, Komisija smatra da nijesu do kraja rasvijetljeni napadi, odnosno preduzete sve mjere i radnje. Tim povodom, zadužen je Generalni sekretarijat Vlade da Izvještaj o radu Komisije dostavi Vrhovnom državnom tužilaštvu na upoznavanje", piše u saopštenju dostavljenom iz Vlade.
Bonus video: